ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Sauces  

jakitori Sauce


2017-12-25 14:20:06

jakitori salcë - recetë me fotot, sauces

jakitori Sauce - Recipe përgatisë salcë, në Japoni është i mbuluar mish për gatim kebabs

Përbërësit:
    Sake - 4 tbsp. l. salcë soje - Neni 5. l. Mirin - 1 tbsp. l. Pluhur sheqer - 1 tbsp. l.
Receta:

Për të përgatitur një recetë japoneze jakitori prevede në një përzierje tigan e hir, salcë soje, mirin dhe sheqer. Vendos pan rreth ngrohjes mesme dhe të sjellë një çiban. Pas zjarrit të reduktuar dhe kuzhinier në çiban të ulët deri salcë është jakitori trashet, rreth 10 minuta.

Sauces dhe karburantitartikujt

  kuqe salcë pesto
  Fresh Mexican salsa
  jakitori Sauce
  chutney gjelbër
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës