ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Kuzhina indiane  

kerri recetë supë me Foto Recipes Kuzhina indiane


2018-01-04 13:10:17

The enët recetë c photo

kerri supë - recetë me fotografi, ushqim indian

supë kerri - receta e kuzhinës indiane. Aromatike, të pasur dhe të shijshme supë kerri nuk do të lërë askënd indiferent.

Përbërësit kerri supë

    Peas - Karrota 1 litër - - 100 g perime supë Water 2 cope. Patate - 2 copë. Onions - 1 pc. Domate - 2 copë. Hudhër - 4-5 karafil gjalpë - 2 tbsp. l. Curry - 1 tbsp. l. Cilantro - 1 tufë Salt

recetë supë kerri

Për të përgatitur Receta Kuzhinë Indian Soup Curry bizele, zhytem në ujë të ftohtë për të bymehet. Pasi bizele bymehet, të mbushur atë me lëng mishi ose ujë dhe kuzhinier rreth ngrohjes mesme deri tenderit. Patate, qepë dhe karrota të prera në copa të vogla dhe të derdh në tigan me bizele. Vlim 25 minuta të gjithë. Hudhër pres dhe të skuqura deri kafe e lehtë të artë, dhe pastaj derdh kerri pluhur, domate copëtuar pa lëvozhgë e gjysmë lëng limoni, kripë. Shkrimi vënë mirë dhe pour në supë. Supë përzierje dhe të lejojë në vlim. Kur një supë kerri spërkatën me zarzavate copëtuar dhe zbukuroni me një fetë limoni.

Recipes Kuzhina indiane pari Sigurishtartikujt

  patate me susam dhe recetë kos me fotografi Recipes Kuzhina indiane
  Samsa me recetë patate me fotografi Recipes Kuzhina indiane
  bizelesh supë me karrota recetë me fotografi Recipes Kuzhina indiane
  kerri recetë supë me Foto Recipes Kuzhina indiane
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës