ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Japanese  

Moti - ëmbëlsira oriz me makarona en recetë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze


2018-01-06 14:39:32

The enët recetë c photo

Mochi - ëmbëlsira oriz me makarona en - recetë me fotografi, kuzhina japoneze

Moti - ëmbëlsira oriz me makarona en - recetë ushqimi japonez fillimisht Moti në Japoni përgatitur vetëm nga orizi, pasi duke e bërë çeliku i mbushur me sweet bean paste Një . Nëse nuk ka miell oriz, oriz kruglozernitsy me përmbajtje të lartë të niseshte është e mundur për të bluaj mulli kafeje, dhe pastaj sieved nëpërmjet një sitë.

ëmbëlsira oriz Përbërësit Mochi

    Rice miell - 100 g sheqer - 1 tbsp. l. paste Sweet bean en - 150 g ujë - 200 ml miell misri apo niseshte

Recipe Mochi ëmbëlsira oriz

Për të përgatitur ëmbëlsira Mochi për Prescription japoneze miell kuzhina oriz të përzier me sheqer dhe ngadalë derdhje ujë, përzierje mirë. Përzierje rezultuar është vënë në një kazan të dyfishtë ose në një banjë me ujë dhe kuzhinier për 15-20 minuta. Bean paste ndryshim të mbyllur plastike, rrokulliset në një pako, të përfundojë filmin dhe formohem në formën e një drejtkëndësh zgjatur. Pas filmit është hequr, dhe paste ishte prerë në pesë copa. bordi prerja spërkatën me cornmeal, të vënë mbi të një përzierje e miell oriz dhe i ndarë në pesë pjesë. Zë pesha brewed oriz nuk është e nevojshme. Nga çdo pjesë e masës së tortës formohem oriz, të vënë në qendër të një pjesë të makarona, tortillas të lidhur në skajet dhe Mochi formohem tortë në formën e një topi. Moti ju duhet të përdorni të njëjtën ditë, derisa ata janë të butë. Nëse Moti për të lënë për një periudhë më të gjatë, ata fillojnë të kalit dhe të luftojnë.

Kuzhina japoneze Desserts Recipesartikujt

  Sakana por namban-Zuki - skuqur recetë gjë e vogël peshk me një foto të Recipes Kuzhina japoneze
  Pasta en - ëmbël recetë bathë paste Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
  Coba Noodles recetë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
  jakitori - skewers japoneze e recetë pjekur në skarë pule me një foto të Recipes Kuzhina japoneze
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës