ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori kuzhinë maroken Oriental  

Chicken në egg-patate recetë tempura me foto kuzhinë maroken


2017-12-27 05:43:21

The enët recetë c photo

pula në egg-patate tempura - recetë me fotografi, kuzhinë maroken

Në përgatitjen recetë kuzhinë maroken Chicken në tempura egg-patate , e bëjnë përdorimin më të mirë të pjesëve pule, jo tërë kufomën.

Përbërësit pule në egg-patate tempura

    Chicken - 1.5 kg Black piper - 1 lugë .. Saffron - 0,5 lugë .. Onions - 2 copë. Kanellë - 1 shkop Butter - 150 g vaj perimesh - 150 g majdanoz - 2 tbsp. l. lëng limoni - 0,5 gota Vezë - 8 copë. Patate - 3 - 4 copë. Piper i kuq pluhur - 0,5 lugë .. Qimnon - 0,5 lugë .. Pluhur kanellë - 0,5 lugë .. Lemon Salt

Receta e pulave në vezë, patate tempura

Për të përgatitur Receta Kuzhina Maroken Chicken në egg-patate tempura , të gjithë trupave të pajetë pule, dhe më të mirë - në ndarë në copa, të vënë në një pjekje pan. Në një pjekje pan me mish pule shtoni 50 gram gjalpë, qepë e grirë, një shkop të kanellë, shafran, 3 lugë ujë, piper i zi, patate peeled, kripë. Shuar të gjitha nën kapak rreth ngrohjes mesme, duke e kthyer herë pas here pule. Pasi patatet janë gatuar plotësisht, është e nevojshme për të hequr dhe pure. Patate pure shtoni vezë, majdanoz, kanellë terren, qimnon, piper ëmbël kuq dhe kripë. Mix mirë. dip gatuar pule në qëlloj dhe të skuqura në vaj dhe gjalpë përzierje. E qëlloj mbetur të gatuaj pancakes. Në supë, ku tushilas pule, shtoni majdanoz dhe lëng limoni. Salcë vlim. Skuqur pulë nga mbi mes të pjatë, dekoroj rreth pancakes dhe pour salcë e përgatitur në krye.

kuzhinë maroken Kurse kryesoreartikujt

  Bagrir recetë me foto kuzhinë maroken
  supë me chickpeas dhe fasule recetë me foto kuzhinë maroken
  Rgaif mbushur me recetë mish me foto kuzhinë maroken
  Batbuty recetë me foto kuzhinë maroken
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës