ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Kuzhinë ruse  

muffins panxhar recetë Recipes me fotot e kuzhinës ruse


2017-12-23 14:12:35

The enët recetë c photo

cupcakes panxhar - recetë me fotografi, kuzhinë ruse

muffins panxhar - receta e kuzhinës ruse, panxhar e ëmbël është shumë harmonike në cupcakes

.

cupcakes Përbërësit panxhar

    Beet mesatare - 2 copë. Gjalpë - 50 g sheqer - Neni 0.5. Vezë - 3 copë. Miell - 2 gota e sode - 0.5 tsp ..

cupcakes recetë panxhar

Për të përgatitur muffins panxhar për Prescription gjalpë kuzhinës ruse me sheqer, pastaj shtoni vezë dhe mundi në një masë homogjene. Ne duhet të shtoni panxhar integruar në rende dhe mundi për 5-6 minuta. Kur koha për të pour kripë, sode, dhe miell gradualisht vsyp, gatuaj brumë. Brumë duhet të jetë i ftohtë dhe i holluar me ujë. Moulds për pjekje, njomet me ujë, e vënë në brumë të përgatitur dhe vendin në furrë preheated në 180 gradë. Piqem muffins për 25-30 minuta.

Recipes Enët ruse Pjekjeartikujt

  Pancakes me pule dhe vezë recetë me Receta photo kuzhinë Russian
  hithër recetë supë me fotot recetë kuzhinës ruse
  Ear zakonshëm recetë peshk deti me foto Receta kuzhinë ruse
  Sbiten recetë Recipes me fotot e kuzhinës ruse
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës