ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Kuzhina turke  

speca ëmbël kuqe me Receta recetë kos me fotot e kuzhinës turke


2018-01-06 08:27:30

The enët recetë c photo

speca e ëmbël kuqe me kos - recetë me fotografi, kuzhina turke

speca ëmbël kuqe me kos - një recetë për kuzhina turke. Ndonjëherë në vend të kos në një pjatë vënë thartuar qumësht pjekur ose kos.

Përbërësit e speca e ëmbël kuq me kos

    Sweet piper - 3 copë. Kos - 400 g hudhër - 2 karafil majdanoz - 2 tbsp. l. nenexhik tharë - 1 lugë .. vaj vegjetal - 2 tbsp. l. kripë piper i zi

receta e speca e ëmbël kuq me kos

Për të përgatitur kuzhina recetë turke speca e ëmbël e kuqe me kos piper prerë në shirita të hollë dhe të skuqura në vaj perimesh me shtimin e kripës. Pasi speca do të marrë një qëndrueshmëri të butë, shtoni nenexhik dhe piper dhe të lënë mënjanë derisa cool. Në një tas të veçantë përzierje kos me hudhër copëtuar dhe majdanoz. Në pjatë të përgatitur për të vënë një shtresë edhe kos, vendos piper dhe për të shërbyer. Shërbyer speca ëmbël të kuqe me kos në një të ngrohtë apo të ftohtë.

Recipes turke Snacks kuzhinëartikujt

  Fried karrota topa recetë Recipes me fotot e kuzhinës turke
  thjerrëz supë me croutons recetë Recipes me fotot e kuzhinës turke
  burgers thjerrëz me recetë Bulgur Recipes me fotot e kuzhinës turke
  Su bёregi - ëmbëlsira djegur byrek recetë me fotot Recipes Turkish Kuzhina
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës