ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

1     >>  
kategori Japanese  

Moti - ëmbëlsira oriz me makarona en recetë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
The enët recetë c photo Moti - ëmbëlsira oriz me makarona en - recetë ushqimi japonez fillimisht Moti në Japoni përgatitur vetëm nga orizi, pasi duke e bërë çeliku i mbushur me sweet bean paste Një .

Pasta en - ëmbël recetë bathë paste Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
The enët recetë c photo Sweet Bean paste një - receta të kuzhinës japoneze, nga kjo Bean paste përgatitur mbushje për ëmbëlsira të Mochi, u përhap në dolli dhe kështu me radhë.

Chakin Shibori - gjelbër dhe të verdhë recetë pudre pastë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
The enët recetë c photo E gjelbër dhe të verdhë pudre pastë Chakin Shibori - receta të kuzhinës japoneze, Chakin do të thotë një qese, dhe Shibori - procesi i derdhur .

Roll "kappa maki" recetë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
The enët recetë c photo Roll "kappa maki" - recetë për ushqim japonez, roll recetë Kappa maki është shumë e thjeshtë.

San bei zu - karrota në të ëmbël recetë uthull marinadë me një foto të Recipes Kuzhina japoneze
The enët recetë c photo flokëkuq në marinadë uthull ëmbël San bei zu - një recetë për kuzhinën japoneze, të cilat mund të jenë të shërbyer si një sallatë ose si një garniturë për ushqimet yndyrore .

Tamago - omletny recetë buke me një foto të Recipes Kuzhina japoneze
The enët recetë c photo Roll i Tamago omëletë - receta e enët japoneze, omëletë kuzhinier nuk është aq e vështirë, japonezët gatuaj atë në sheshin ose pans drejtkëndëshe Tamago-yaki-Nabe , por është edhe normale dhe kjo rezulton në një tigan të rrumbullakët.

Coba Noodles recetë Recipes me fotot e kuzhinës japoneze
The enët recetë c photo petë Soba - receta të kuzhinës japoneze, në verë Soba është shërbyer e ftohtë me një salcë zhytje .
1      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës