ru uk en-us co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

kategori Sauces  

jakitori Sauce
jakitori Sauce - Recipe përgatisë salcë, në Japoni është i mbuluar mish për gatim kebabs Përbërësit: Sake - 4 tbsp.

kuqe salcë pesto
salcë pesto e kuqe - salcë recetë i tharë në diell domate, salcë pesto të kuqe është shumë popullor në Itali .

chutney gjelbër
The chutney gjelbër - Recipe Indian salcë kuzhinë, chutney gatshme ruhen në frigorifer.

Fresh Mexican salsa
Fresh Mexican salsa - Recipe gatim salcë meksikane e domateve, e gjelbër dhe e nxehtë speca djegës .

mustardë Sweet
mustardë Sweet - Recipe salcë gatim, një mustardë gatuar në Suedi, ajo është shtuar në marinadë për harengë dhe peshk të tjera .
      

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një informative amator dhe burimeve arsimore. Të gjitha informacionet e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre përkatës